Prawa autorskie


Większość materiałów opublikowanych w tej witrynie, tekstów i grafik, jest objęte prawami autorskimi osobistymi i majątkowymi  w rozumieniu polskiego prawa autorskiego

(Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 „Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych”)

Prawa autorskie do tych materiałów przysługują bądź Wspólnocie Heraldycznej „Nova Heraldia”, bądź jej członkom lub współpracownikom i jedynie za ich zgodą mogą być kopiowane i rozpowszechniane.

Ponadto herby osób fizycznych i prawnych zamieszczone w tej witrynie stanowią własność i dobro osobiste ich Właścicieli, stąd podlegają dodatko ochronie prawnej jak wszelkie inne dobra osobiste i nie mogą być bez zgody ich Właścicieli kopiowane i rozpowszechniane.

W kilku przypadkach (ilustracje w artykule „Herb mieszczański”, „Blazon”) umieściliśmy ilustracje pobrane ze strony Wikimedia Commons, umieszczone tam na zasadach GFDL (GNU Free Documentation License) i jako takie nie podlegające zwyczajnym prawom autorskim. Za wykorzystane materiały serdecznie dziękujemy Fundacji Wikimedia!

Wizerunki herbów w dziale „Słownik – przykłady blazony”, oraz niektóre inne w dziale „Słownik” umieściliśmy za przyzwoleniem Pana Manfreda Dreiss właściciela wydawnictwa Verlag Degener & Co Am Brühl 9 D-91610 Insingen
Za wykorzystane materiały serdecznie dziękujemy Panu Manfredowi Dreiss i Wydawnictwu Verlag Degener!

Zainteresowanych kopiowaniem tekstów lub grafik z naszej witryny prosimy o kontakt:

Wspólnota Heraldyczna

NOVA HERALDIA

58-505 Jelenia Góra Skr. Poczt. 452

E-Mail info@novaheraldia.net