Einarsson


Na złotej tarczy, w obszarze głowicy, dwa, do siebie zwrócone maskonury walczące w locie, pomiędzy którymi symbol islandzkiej sagi Ægishjálmur pod górną krawędzią tarczy. Poniżej, niebieska obniżona ostrość, na której złożono obciętą srebrną głowę smoczą, trzymającą w ziejącej purpurowymi płomieniami paszczy, szablę barwy złotej sztychem w dół. Klejnot: na nałęczce w barwach niebiesko-złotych, kroczący niebieski smok, z purpurowym jęzorem i zakończeniem ogona takiej samej barwy, który trzyma w prawej łapie złamany srebrny miecz, w słup. Labry: niebieskie podbite złotem.

Motto: napisany w runach; po islandzku to Heiður, Hugrekki, Frelsi, co oznacza Honor, Odwagę, Wolnoś.

Arms: Per chevron Or and Purpure, in base a dragon’s head erased Argent langued Gules holding in its mouth a broken sword Or, in chief the Ægishjálmur Sable between two male puffins combattant wings addorsed and elevated Proper.
Crest: A dragon passant Purpure, tongue, snout and tail tip Gules, holding in the dexter foreclaws a broken sword Argent.

Motto: ᚼᚬᛁᚦᚢᚱ᛫ᚼᚢᚴᚱᚬᚴᚴᛁ᛫ᚠᚱᚬᛚᛋᛁ.

Maskonur jest słynnym islandzkim ptakiem, a na wyspie, na której rezyduje Fundator herbu. Tam znajduje się największa kolonia lęgowa maskonurów atlantyckich na Ziemi. Smok jest symbolem wschodniej Islandii, skąd pochodzili niektórzy przodkowie fundatora. Złamany miecz i szabla jako symbole związane z wojownikami, nawiązują do nazwy i imiona Breki, oznacza Breaker i Einarsson, syn samotnego wojownika. Ægishjálmur, jako znak Grozy, to magiczna islandzki runa, który pomaga wojownikom wygrywać bitwy i ratuje ich przed wrogami. Kolory zostały wybrane, aby przedstawiać status i odwagę przodków jest to również symboliczny przedmiot w mitologii nordyckiej, a następnie nazwa islandzkiej, magicznej zapisanej tarczy. Symbol używany jako odniesienie tych ustaleń w sagach, pochodzi z manuskryptu Hulda napisanego i zebranego w 1847 roku.

Registered: The International Register of Arms, 6th October 2022. Registration No. 0657 (Vol.4).

Publikacja i rejestracja Polska Rola Herbowa