Dethloff


detleff

W niebieskim polu, trzy wydłużone rogaciny złote, od siebie w rosochę na opak. Na złączeniu, złożona złota róża, na zakończeniach po jednej złotej róży zaćwieczonej. Klejnot. Na zawoju w barwach niebieso-srebrnych, trzy strusie pióra niebieskie obłożone trzema wydłużonymi rogacinami złotymi, od siebie w rosoche. Róże jak w godle. Labry w barwach niebeisko-srebrnych.
Najstarszy udokumentowany przodek to Ernst Theodor Friedrich ożeniony z Friedrike z domu Normann. Ich potomkiem był  Robert Albert Hermann Dethloff ur. 21 września 1903 roku w Qwzitein, okręg Grimmen na Pomorzu. Ze związku z Marąi Dethloff z domu Janiel ur. w 1899 roku w Schimischow, doczekał się nastepującego potomstwa: pięciu synów, Alfreda, Ernsta, Alberta, Pawła, Güntra oraz córki Łucji. Alferd, ożeniony z Teresą Pupluć,  doczekał się dwóch męskich potomków: Romana ur. W 1962 i Waldemara ur. 1963 roku. Roman ze związku małżeńskiego z Renatą Dethloff z domu Piela, ma dwoje dzieci, Robert i Jadwigę.
Fundacji znaku rodowego rodziny Dethloff dokonano dnia 09 marza Roku Pańskiego 2012 na wniosek pana Romana Dethloff. Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi rodzinnych oraz kultywowania tradycji rodzinnej. Niniejszym potwierdza się że  dnia 09 marca Roku Pańskiego 2012 herb własny rodziny Dethloff został zarejestrowany pod numerem 090312 w roli herbowej Nova Heroldia i podany do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie jego wizerunku w herbarzu tejże roli herbowej. Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego obok fundatora jest jego brat Waldemar oraz wszyscy ich potomkowie w linii męskiej i żeńskiej jeśli będą się posługiwali nazwiskiem Dethloff, bądź nazwiskiem z członem Dethloff.