Na niebieskiej tarczy, pod dwoma szpicami skrzyżowanymi klingami kos, w podstawie dziesięć kul złożonych w piramidę (1,2,3,4), wszystko w barwie złotej. Labry: niebieskie podbite złotem. Klejnot: Na niebiesko złotej nałęczce, piejący kogut w barwach naturalnych.
Rejestracja tego znaku herbowego dokonano na wniosek Szanownego Pana Arkadiusza Antoniego Stosio (zamieszkałego w Niemczech, w miejscowości Peine, kraju związkowego Dolna Saksonia), w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia pod numerem 100124.
Fundacja tego znaku herbowego zwanego herbem Stoczkowi, dokonano Roku Pańskiego 2024 dla rodziny Stosio wywodzącej korzenie z miasta KATOWICE województwa śląskiego. Intencją fundatora Arkadiusza Antoniego Stosio jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego są: wszyscy bezpośredni potomkowie w lini genealogicznej od Pawła Stosio, męscy i żęńscy, tak długo jak stosować będą nazwisko Stosio.