Na niebieskiej tarczy, srebrne, zwrócone do siebie dwie głowy końskie, pod nimi w obszrze podstawy, srebrna podkowa barkiem ku górze.Klejnot: z nałeczki barwy zmiennej niebiesko-srebrnej wyrasta drzewo dębu barwy zielonej, przecvhodzace prze srebrną podkowę, z jednym żołędziem takiej samej bawry, złożonym pomiedzy dwoma liśćmi na szczycie. Labry: niebieskie podbite srebrem. U dołu na wstędze łącińska sentencja ,, rex nomine”
Fundacja tego herbu powzięta została Roku Pańskiego 2014 dla rodziny Król, wywodzącej korzenie swoich przodków z ziemi strzeleckiej na opolszczyźnie, na wniosek ojca Fundatora Dariusza Króla z Szymiszowa. Herb ten powyżej opsany, oficjalnie podano do publicznej wiadomości w rejestrze Polskiej Roli Herbowej. rejestrując go w herbarzu tejże roli herbowej pod numerem 100314. Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Elementy konstrukcji herbu w szczególności godła herbowego nawiązują bezpośrednio do zajęcia Fundatora który obok prowadzenia działności gospodarczej jest właścicielem małej stajni koni pod wierzch. Klejnot z koleji nawiazuje do drzewa zasadzonego przez ojca Fundatora przed domem, jako znak siły i stabilnosci rodziny. Srebrena korona królewska, przez która przechodzi pień drzewa, ma wskazywać na znaczenie i entymologię nazwiska Król.
Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego są: wszyscy bezpośredni potomkowie fundatora, Darisza Króla, męscy i żęńscy, tak długo jak stosować będą nazwisko Król bądź z członem Król. Dodatkowo, osoby uprawnione do używania tego herbu, określone zostaną Edyktem sformułowanym w aneksie do tego aktu rejestracyjnego.
Niniejszym potwierdzamy, że herb własny rodziny Król, został zarejestrowany pod numerem 010924 w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry,
Za wiarygodność genealogiczną i heraldyczną po dokonaniu konsultacji i sprawdzeniu dostarczonych dokumentów potwierdza komisja heraldyczna.
Jelenia Góra, dnia 04 września 2014 roku