Dobosz


 

Tarcza herbowa dzielona krzyżem w skos w barwach niebiesko-srebrnych. W 1, w niebieskim,  srebrny symbol paragrafu. W 2, 3, czerwony symbol paragrafu na srebrnych polach. W 4, na niebieskim, srebrna pięcioramienna gwiazda. Klejnot: z czerwono-srebrno-niebieskiej nałęczki, wznoszą się czerwone płomienie z których wyrasta orzeł srebrny w złotej koronie i opasce na skrzydłach, trzymający w złotym dziobie niebieski krzyż (nawiązujący w swojej symbolice do postaci feniksa rodzącego się z płomieni). Labry: góra czerwone podbite srebrem, dół niebieskie podbite srebrem. Pod tarczą na wstędze, sekwencja łacińska

,, Labores Pariunt Honores „

Fundacja tego znaku herbowego zwanego herbem Dobosz, nastąpiła Roku Pańskiego 2024 dla rodziny Dobosz, wywodzącej swoje korzenie z miasta Krakowa, województwo małopolskie. Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego są: wszyscy bezpośredni potomkowie fundatora, Piotra Stanisława Dobosza, męscy i żęńscy, tak długo jak stosować będą nazwisko Dobosz lub z członem Dobosz, oraz możliwe osoby określone w aneksie do tego aktu rejestracyjnego. Niniejszym potwierdzamy, że herb własny Dobosz, został zarejestrowany pod numerem 190124 w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry.

Za wiarygodność genealogiczną i heraldyczną, po dokonaniu konsultacji i sprawdzeniu dostarczonych dokumentów, potwierdza komisja heraldyczna.

Jelenia Góra, 23 stycznia roku 2024