Adamski II


adamski

Na czerwonej tarczy herbowej, wspięty jednorożec złoty, przednim lewym kopytem wsparty na rękojeści miecza złotego ułożonego w słup. Ponad nim pięć gwiazd złotych rozsianych w półkolu. Klejnot, taki sam jednorożec wspięty. Labry w barwach czerwono-złotych.
Ród Adamski swoje korzenie wywodzi z Prus Wschodnich. Najstarszy znany przodek to August Adamski urodzony około 1854 roku w Królewcu, urzędnik miejski. Syn jego Albert Adamski urodzony w 1884 roku poślubia około 1911 roku Albertynę Schumann, wyjeżdza do Szczecina gdzie pracował jako urzędnik w miejscowym porcie. Ze związku tego przychodzi na świat pięciu synów, w tym jedyny żyjący do dnia dzisiejszego Arnold Adamski, urodzony w 1933 w Berlinie, ojciec fundatora herbu własnego Adamski, Stanislausa Adamskiego.
Fundacji herbu własnego Adamski dokonano na wniosek Stanislausa Adamskiego w miesiącu grudniu 2007 roku. Rejestracji w roli herbowej Pierwszej Powszechnej Otwartej Księdze Herbowej Nova Heraldaia dokonano dnia 29.12.2007 roku. Uprawnieni do używania tego znaku herbowego są wszyscy bezpośredni potomkowie fundatora herbu, w tym Artur Adamski.